Cumartesi

Yes, we stuck in/ Evet, sıkışıp kaldık-Selma Hekim


Yes, we stuck in/ Evet, sıkışıp kaldık

Evet, sıkıştık kaldık/ Yes, we stuck in


SELMA HEKİM

22.07.2011/ 31.07.2011*scroll down for english*

Selma Hekim, Kumbaracı yokuşu 63 numaralı binada 22 Temmuz'da açılacak olan bağımsız projesi "Evet, sıkışıp kaldık" ta izleyicilerle tuval, kağıt, mukavva, tahta, taş gibi malzemelerin yanı sıra sergi mekanına ait duvar, tavan, zemin, merdiven gibi yapı elemanlarını ve serginin yapılacağı boş yapıda bulduğu çeşitli atık malzemeleri kullanarak oluşturduğu işlerini paylaşıyor.
Sergideki yapıtlardaki sokak sanatı ve ilustrasyon etkileri taşıyan karakterler bazen tek başlarına bazen de grup olarak kent yaşamı, iletişim ve kişisel ilişkilerindeki sıkışıp kalma hissini izleyiciye sunarak onları da bununla yüzleşmeye davet ediyorlar. Durumun çaresizliğine karşı geliştirilen savunma mekanizmaları, toplumsal bir araya gelişler; grup, taraftar, çete oluşturmalar ve bunların içinde birey olarak var olma çabası bu karakterlerin ortak noktaları.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık’ın yanı sıra ve Bileşik Sanatlar lisansı da yapan Selma Hekim, Nouva Accademia di Belle Arti Milano, Görsel Sanatlar ve Küratörlük bölümünde 5 ay eğitim gördü ve halen İTÜ-Sanat Tarihi Bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürüyor. Toplumsal odaklı sanat, kamusal sanat ve sokak sanatlarıyla ilgilenen sanatçı bir çok karma sergide yer alırken aynı zamanda gençler ve çocuklarla sanat atölyeleri gerçekleştirdi. Selma Hekim’in farklı disiplin ve deneyimlerin izlerini taşıyan sergisini 22.07.2011-31.07.2011 tarihleri arasında izleyebilirsiniz.Yes, we stuck in

SELMA HEKİM

22.07.2011/ 31.07.2011


In her  solo exhibition “Yes , we stuck in” Selma Hekim share her artworks which is insipired by street art and illustration that consist of construction elements and waste materials founded in exhibition place besides canvas, wood, stone and paper as well
Characters in the exhibition, presents the feeling of being stuck in the relationships in metropolis These characters as an individual or group are provoking audience to face with it. Defense mechanisms being improved against despair; organizing socially like groups, fans, ganging up and trying to survive in the middle of all as them self is the common point of these characters.

Selma Hekim is an artist in the field of street art , painting and socially engaged interdisciplinary projects . She had studied Psychological Consultancy and Combined Art . She has made her master degree in Art History. She also studied Visual Art and Curatorial Studies in Nouva Accademia di Belle Arti, Milano s. She is living and Working in Istanbul.